Lista aktualności Lista aktualności

OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY NADLEŚNICTWA KROTOSZYN

Po dwóch latach od wydania pozwolenia na budowę nowa siedziba Nadleśnictwa Krotoszyn przy ul. Wiewiórowskiego 70 uzyskała pozwolenie na użytkowanie.

Fakt ten został uroczyście uczczony zorganizowaną 2 czerwca 2014 r. imprezą plenerową z połączoną z uroczystym otwarciem nowej siedziby.

Nowy gmach nadleśnictwa to dwukondygnacyjny budynek, który powstał na działce o powierzchni 7,5 tys. m2. Powierzchnia zabudowy to 568 m2, a powierzchnia użytkowa budynku to 863m2.

Powierzchnia terenu utwardzonego zajmuje 2.700 m2.  Tym samym nadleśnictwo zyskało na miejscach parkingowych. Parking przy dotychczasowej siedzibie nie był w stanie pomieścić aut wszystkich pracowników.

W nowej siedzibie znajdują się pomieszczenia administracyjno-biurowe, archiwum oraz dwukrotnie większa niż dotychczasowa zbyt ciasna, niespełna 40 metrowa sala konferencyjna.

W budynku znajduje się platforma dla osób niepełnosprawnych, stacja uzdatniania wody oraz ekologiczną kotłownia opalana pelletem.

Znacznym udogodnieniem dla pracowników i klientów odwiedzających nową siedzibę nadleśnictwa jest łatwy dojazd oraz wcześniej wspomniany duży parking.

Prace budowlane trwały 69 tygodni a ostateczny koszt budowy, na który składa się wzniesienie budynku, utwardzenie terenu, ogrodzenie, zagospodarowanie terenu, kanalizacja deszczowa, zbiornik przeciwpożarowy, nadzór inwestorski, studnia, a także stacja uzdatniania wody to 2.975.000,00 złotych.

Uroczystość rozpoczął sygnał myśliwski w wykonaniu nowopowstałej grupy Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Krotoszyn.

Gości powitał Nadleśniczy Wiesław Buliński, który w skrócie opowiedział o realizacji inwestycji. Na zakończenie swojego wystąpienia zacytował motto księdza Jana Twardowskiego: „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna".

W uroczystości wzięli udział m.in Starosta Krotoszyński Leszek Kulka, Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś oraz Miłosz Zwierzyk - asystent Posła Macieja Orzechowskiego, którzy to wraz z nadleśniczym i dyrektorami RDLP w Poznaniu przepiłowali wałek dębowy, tym samym dokonując symbolicznego otwarcia nowej siedziby.

Na uroczystość przybył również Ksiądz Biskup Kaliski Edward Janiak, który poświęcił nowy budynek i nowe miejsce pracy.

Wśród zaproszonych znaleźli się również:

Ksiądz Prałat Aleksander Gendera,

Monika Kwiatkowska - asystentka Senator Andżeliki Możdżanowskiej,

MichałDomagalski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu,

Mariusz Przybył - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie,

Włodzimierz Szał - Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie,

Marek Musielak - Nadinspektor PIP,

Zbigniew Cykowiak - Dyrektor BUL Poznań,

Władysław Ulatowski - Burmistrz Zdun,

Zbigniew Koszarek - Burmistrz Jutrosina,

Piotr Kaszkowiak - Burmistrz Sulmierzyc,

Piotr Kuroszczyk - Wójt Ostrowa,

Piotr Curyk - Burmistrz Pogorzeli,

Stanisław Krysicki - Wójt Pępowa,

Jarosław Pietrzak - Burmistrz Dobrzycy,

Czesław Roszczak - wielokrotny mistrz świata seniorów w lekkiej atletyce,

Wojciech Szostakowski - Prezes ORŁw Kaliszu,

Stanisław Grylewicz - Łowczy Okręgowy ZO PZŁ w Lesznie,

Paweł Jakubek -  Dyrektor SPZOZ w Krotoszynie.

W trakcie uroczystości trzech zasłużonych pracowników Lasów Państwowych zostało uhonorowanych przez dyrektora Piotra Grygiera kordelasem, czyli symbolem leśników polskich. Nowymi właścicielami kordelasa leśnika zostali inżynierowie nadzoru Bogdan Staniek i Bogdan Wiatrak, oraz leśniczy  Andrzej Reszel.

Po przemówieniach gości odegrano sygnał „na posiłek. Po posiłku serwowanym przez milicką restaurację „Parkowa" dla umilenia czasu wystąpiły zespoły Krotoszanie, a po nim zespół Sul-Jazz-Band oraz zespół Bluesowy Bujambi.

Pracownicy rozpoczną pracę w nowo otwartym budynku 16 czerwca br.