Widok zawartości stron Widok zawartości stron

PROJEKTY DOTOWANE PRZEZ WFOŚIGW W POZNANIU

LATA 2016-2017

W 2016 roku Nadleśnictwo Krotoszyn otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację przedsięwzięcia pn. " Budowa platformy widokowej na trasie ekologicznej ścieżki przyrodniczej przy rezerwacie Mszar Bogdaniec".

W ramach realizacji przedsięwzięcia została wybudowana platforma widokowa, która pozwala na udostępnienie walorów krajobrazowych i przyrodniczo-edukacyjnych torfowiska w rezerwacie " Mszar Bogdaniec" bez wchodzenia na teren rezerwatu, co zabezpiecza przedmiot ochrony przed szkodami.

W 2017 roku Nadleśnictwo Krotoszyn otrzymało dofinansowanie w Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację przedsięwzięcia pn. " Rozwój ścieżek edukacyjnych na terenie nadleśnictw Konstantynowo, Grodzisk, Jarocin, Krotoszyn, Pniewy oraz Przedborów".

W ramach realizacji w/w przedsięwzięcia ścieżka edukacyjna została wyposażona w dwie gry typu MEMO. Gry tego typu łączą edukację leśna z aktywnym wypoczynkiem, posiadają aspekty odkrywczo-poznawcze.